| Tip | electric |
| Putere | 1600 W |
| Turația în gol | 4300 min-1 |
| Diametrul ext. al discului | 250 mm |
| Orificiu pânză de ferăstrău | 25.4 mm |
| Lungimea de taiere maximă | 950 mm |
| Adâncime de tăiere (90°) | 80 mm |
| Material de prelucrare | placi ceramice , piatra |
| Greutate | 43 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | DeWalt |









