KD1372 de la Kraft&Dele — un instrument profesional pentru tăierea precisă a tuturor tipurilor de plăci, inclusiv gresie porțelanată, marmură și plăci de piatră. Datorită unghiului de înclinare reglabil și a scalei graduată, tăierea poate fi efectuată atât standard, cât și unghiular, precum și tăiere romboidală.
| Tip | electric |
| Putere | 2200 W |
| Turația în gol | 2950 min-1 |
| Diametrul ext. al discului | 230 mm |
| Orificiu pânză de ferăstrău | 25.4 mm |
| Lungimea de taiere maximă | 1200 mm |
| Adâncime de tăiere (90°) | 45 mm |
| Adâncime de tăiere (45°) | 42 mm |
| Dimensiuni masă | 1250x390 mm |
| Greutate | 58 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Kraft&Dele |









