| Tip | electric |
| Putere | 2300 W |
| Turația în gol | 13000 min-1 |
| Diametrul ext. al discului | 120 mm |
| Orificiu pânză de ferăstrău | 20 mm, 22.23 mm |
| Lungimea de taiere maximă | 1600 mm |
| Adâncime de tăiere (90°) | 28 mm |
| Adâncime de tăiere (45°) | 20 mm |
| Material de prelucrare | piatra , granit , marmură |
| Dimensiuni masă | 1600x310 mm |
| Greutate | 81 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Shijing |









