| Diagonala ? | 14 inch |
| Rezolutie ? | 1920x1200 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 60 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | Anti-Glare |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 5 |
| Procesor | 228V |
| Număr de nuclee | 8 |
| Frecvență procesor | 3.5 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 4.5 GHz |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 512 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Chipset video | Intel Arc Graphics |
| Capacitatea bateriei | 62 Wh |
| Port HDMI ? | da |
| USB type C | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Tastatură iluminată | da |
| Tip OC | FreeDOS |
| Culoare exterior | argintiu |
| Dimensiuni | 316x222x16 mm |
| Greutate | 1.46 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | HP |
| Cod EAN | 821844417102 |









