| Putere | 5000 W |
| Regulator de putere | da |
| Tipuri de regimuri | încălzire |
| Opțiuni de montaj | pe podea |
| Condicere | mecanic |
| Element de încălzire | ceramica |
| Oprire automată în caz de supraîncălzire | da |
| Flux de aer | 575 m³/h |
| Nivel de zgomot | 53 dB |
| Demensiuni | 250х205х360 mm |
| Greutate | 4 kg |
| Producător | Trotec |


