| Model | Rock 2 |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 16.0 |
| Diagonala display | 6.67 inch |
| Rezolutie display | 1604x720 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| Numărul de camere principale | 1 |
| Camera foto | 16 Mp |
| Cameră frontală | 13 Mp |
| Capacitatea bateriei | 15000 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| 5G | da |
| 2 cartele SIM | da |
| Procesor | Unisoc Tiger T8100 |
| Frecvenţă procesor | 2200 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 12 Gb |
| Memorie interna | 256 Gb |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | metal , plastic |
| Dimensiuni | 188.6x89.7x25 mm |
| Greutate | 548 g |
| Culoare | negru |
| Scaner de amprente | da |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Blackview |









