| Tip | turist |
| Trepied | da |
| Zoom | da |
| Material optic | BK-7 |
| Multiplicitatea aproximării | 20х-60х x |
| Diametru | 60 mm |
| Prismă | BAK7 |
| Corp | plastic |
| Lentile | plin , albastru |
| Tip prismă | Porro |
| Diametrul pupilei de ieșire | 3-1 mm |
| Factorul amurg | 34.6-60 |
| Câm vizual | 1.83 ° |
| Distanța minimă de focalizare | 5 m |
| Câmp vizual la 1000m | 32 m |
| Unghi de videre | 45 ° |
| Îndepărtarea pupilei | 14.5-11.5 mm |
| Raportul diafragmei | 1-9 |
| Concentrarea | roata de focalizare în poziție centrală |
| Oculară | rotativ-extensibil |
| Marimea | 380х150х80 mm |
| Greutate | 0.687 kg |
| Cap de protecție | da |
| Caz | da |
| Pânză de curățare | da |
| Producător | Germania |
| Producător | Bresser |