| Diagonală ecran | 98 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | QNED |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 |
| AMD FreeSync | da |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | webOS Smart TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 40 W |
| Asistenți virtuali | Amazon Alexa |
| Consum de energie | 366 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | G |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 800x400 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 2182x1258x110 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 2182x1358x465 mm |
| Greutete fără stativ | 61.2 kg |
| Greutate cu stativ | 65.1 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | LG |
| Cod EAN | 8806096070017 |














