| Diagonală ecran | 65 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | QLED |
| High Dynamic Range (HDR) | 10+ |
| AMD FreeSync | da |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | OS Tizen |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 30 W |
| Asistenți virtuali | Bixby , Amazon Alexa , Google Assistant |
| Consum de energie | 280 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | А+ |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 400x300 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1447x829x47 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1447x886x279 mm |
| Greutete fără stativ | 22.7 kg |
| Greutate cu stativ | 23.7 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 30.8 kg |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806095971179 |














