Proprietățile țesăturii:
Durabilitate și rezistență la uzură, rezistență, ușurință. Țesăturile sunt plăcute la atingere, moi și netede. Ele rețin bine căldura iarna și creează o senzație de răcoare vara. Hipoalergenic, respectă standardele europene înalte de mediu.
Proprietățile materiale de umplutură:
Fibre antialergice de cea mai buna calitate. Bine ventilat și respirabil. Se încălzește iarna și nu creează un „efect de seră” vara. Datorită utilizării de fire de înaltă calitate în timpul procesului de matlasare, umplutura umple bine pungile create și pătura nu își pierde aspectul după spălare.
Îngrijirea produsului:
| Tip | set |
| Material | sinteponc , ranfors , satin |
| Dimensiuni(generale) | 120x60 cm |
| Elemente in set | 6 |
| Cerceaf pilota | 90x110 cm |
| Pilota | 90x110 cm |
| Cearceaf de pat | 60x120 cm |
| Cersaf cu elastic | da |
| Perete protector | da |
| Perete protector(dimensiuni) | 60x25(2) cm, 120x25 cm |
| Fata de perna | 40x60 cm |
| Număr de fețe de pernă | 1 |
| Perna | 40x60 cm |
| Culoare principală | albastru deschis |
| Culori suplimentare | alb |
| Desen | elefante |
| Producător | Veres |
| Cod EAN | 2600000105248 |









