| Tip | pătură |
| Utilizare | trei sezoane |
| Sezon | toamnă , primăvară , vară |
| Categoria de vârstă | pentru adulți |
| Gen | unisex |
| Temperatura maximă de confort | 9 ° С |
| Temperatura minimă de confort | 5 ° С |
| Temperatura extremă | -10 ° С |
| Culoare | kaki |
| Culoarea producătorului | Khaki |
| Material exterior | nailon (DWR) |
| Material interior | bumbac PES |
| Umplutură | HollowFiber |
| Numărul de straturi umplutură | 1 |
| Densitate umplutură | 200 g/m2 |
| Sac de compresie | da |
| Fermoar | dreapta |
| Dimensiuni | 190x80 cm |
| Greutatea | 1.35 kg |
| Producător | Pinguin |
| Cod EAN | 8592638241440 |









