| Tip | pentru trekking |
| Cantitate | 2 |
| Materialul bastonelor | aluminiu |
| Tipul buclelor | buclă simplă |
| Materialul mînerilor | plastic , EVA |
| Diametrul bastoanelor | 16/14 mm |
| Lungimea completă | 135 cm |
| Lungimea segmentară | 70 cm |
| Numarul de segmente | 3 buc |
| Greutatea | 295 g. |
| Culoare | negru |
| Producător | Nils |









