Releul inteligent Engo EREL-16WIFI este conceput pentru controlul de la distanță al aparatelor electrice și al sistemelor de iluminat prin rețeaua Wi-Fi. Dispozitivul permite pornirea și oprirea consumatorilor, crearea de scenarii și setarea temporizatoarelor, fiind controlat direct de pe smartphone, de oriunde.
Releul este compatibil cu asistenți vocali populari, oferind un nivel ridicat de confort în utilizare. Dimensiunile compacte permit montajul în doze de instalare, tablouri electrice sau în spatele întrerupătoarelor. Engo EREL-16WIFI este o soluție practică și sigură pentru automatizarea locuinței și a spațiilor comerciale.
| Tip | releu |
| Conectare | conexiune la terminal , Wi-Fi |
| Interfețe | Wi-Fi |
| Aplicație pentru management | ENGO Smart , Tuya Smart |
| Suport OS | Android , iOS |
| Material | plastic |
| Temperatura de operare | -10°C ~ +40°C |
| Dimensiuni | 42х42х20 mm |
| Greutate | 0.04 kg |
| Producător | Engo |








