Controlerul inteligent Gledopto GL‑C‑011P este un controler LED compact care utilizează protocolul Zigbee 3.0 și este destinat controlului benzilor și corpurilor LED în cadrul unei case inteligente. Permite controlul iluminării RGB, RGBW, CCT sau monocrom prin intermediul unei aplicații sau automatizări atunci când este integrat cu gateway‑uri și platforme populare precum:
Philips Hue
SmartThings
Tuya/SmartLife
Home Assistant
Acest controler oferă posibilități flexibile de reglare a luminozității, a culorilor și a temperaturii de culoare (în funcție de tipul de banda LED), permite setarea programelor, scenelor și automatizărilor inteligente. Printr‑un gateway compatibil, controlul vocal este posibil prin Google Assistant sau Amazon Alexa.
Datorită dimensiunilor sale reduse și a montajului simplu, GL‑C‑011P este o alegere excelentă pentru iluminatul LED decorativ, integrat în mobilier, arcade, plafoniere sau alte elemente arhitecturale atât în locuințe, cât și în spații comerciale.
| Tip | controlor |
| Conectare | conexiune la terminal |
| Interfețe | Zigbee |
| Aplicație pentru management | Philips Hue , SmartThings , Tuya , Smart Life , Home Assistant |
| Suport OS | Android , iOS |
| Material | plastic |
| Temperatura de operare | -20°C ~ +40°C |
| Dimensiuni | 60х30х12 mm |
| Greutate | 0.03 kg |
| Producător | Gledopto |






