| Tip | Li-pol |
| Capacitatea bateriei | 4240 mAh |
| Tensiunea | 15.2 V |
| Număr celule | 4 |
| Putere | 64 Wh |
| Brand compatibil | Asus |
| Model compatibil | FX503VM , FX63VD , FX63VM , GL503VD , GL503VM , GL503GE , GL503VS , GL703VD , GL703VM , GL703GE |
| Greutate | 260 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |