| Putere | 1600 W |
| Numărul regimurilor de temperatură | 3 |
| Temperatură maximă | 140 °C |
| Ionizare | da |
| Înveliş plăci | ceramică |
| Lungime cablu alimentare | 2 m |
| Oprire automată | da |
| Sistem blocare cleşti | da |
| Display | da |
| Husa | da |
| Covor rezistent la căldură | da |
| Greutate | 935 g |
| Culoare | auriu |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 2.05 kg |
| Producător | Dyson |
| Cod EAN | 5025155120095 |









