Caracteristici generale
| Secțiunea transversală a conductorilo | 0.75...16 mm2,
0.75...25 mm2 |
| Standard | EN 61008-1 ,
IEC 61008-1 |
| Numărul de poli | 3 |
| Caracteristica timp-curent | А |
| Tensiunea nominală Ue | 230/400 V |
| Curent nominal Ie | 40 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 500 V |
| Tensiunea nominală de impuls Uimp | 6500 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 3600 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 20000 |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Poziția de lucru | orice |
| Gama de temperatură de funcționare | -25...+55 С° |
Alte informații
| Producător | Hager |
| Cod EAN | 3250611616139 |
Specificațiile și imaginile produsului Întrerupător automat Hager CD440J sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.