| Tip | de munte |
| Pentru adolescenți | da |
| Material cadru | aluminiu |
| Furcă | arc elastomeric |
| Amortizor | furcă frontală |
| Cursa suspensie furca | 50 mm |
| Tijă șa | oţel, 300 mm |
| Șa | 275x160 mm |
| Numărul de viteze | 21 |
| Lanț | KMC Z-7 |
| Angrenaj | 24/34/42T |
| Frâna din față | disc (mecanic) |
| Frână din spate | disc (mecanic) |
| Dimensiune roată ? | 26 " |
| Jante | aluminiu |
| Numele schimbătorului spate | Shimano RD-TZ50, 7k |
| Numele schimbătorului față | Sypo, YD-Q50 |
| Manete schimbător | Shimano ST-EF500 |
| Anvelope | Wanda 26x2,1 |
| Culoare | kaki/roșu |
| Greutate | 15.3 kg |
| Altele | stand (footboard) |
| Producător | Formula |









