| Curent nominal | 32 A |
| Numărul de poli | 1 |
| Tensiunea nominală de funcționare | 690 В |
| Tip de tensiune | AC/DC |
| Secțiunea transversală maximă a conductorului | 16 мм² |
| Cuplul de prindere a șuruburilor | 2.20 Nm |
| Rezistenta la uzura | 10000 |
| Tensiunea nominală de impuls | 6 kV |
| Frecvența nominală | 50 Hz |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Poziția de lucru | vertical |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Interval de temperatură de funcționare | -40...70 С° |
| Marimea | 76.5х17.5х76.9 мм |
| Producător | Hager |

