Plutitorul PULL BUOY EXT este un accesoriu indispensabil pentru antrenarea mușchilor superioare a corpului și îmbunătățirea tehnicii de lovitură. Forma ergonomică vă permite să izolați simplu și eficient munca picioarelor și să creați o sarcină suplimentară asupra mâinilor. Este fabricat din material EVA durabil, rezistent la uzură, cu un nivel ridicat de flotabilitate, care vă permite să mențineți picioarele înotătorului în poziție orizontală.
PARTICULARITĂȚI:
• Îmbunătățiți-vă tehnica — îmbunătățiți tehnica de lovitură, echilibrul și stabilizarea corpului în apă;
• Forma ergonomică — confort sporit si fiabilitate în utilizare;
• Fixarea eficientă a picioarelor — vă permite să fixați în siguranță și rapid picioarele și gleznele pentru un stres suplimentar asupra mușchilor de bază;
• Material EVA — ofera rezistență sporită la uzură, flotabilitate echilibrată și confort ridicat în utilizare;
| Tip | plutitor monobloc de înot |
| Material | EVA |
| Număr de straturi | 3 |
| Lungime | 22 cm |
| Lăţime | 10 cm |
| Grosime | 120 mm |
| Culoare | galben |
| Producător | Mad Wave |





