| Tip | Li-pol |
| Capacitatea bateriei | 4335 mAh |
| Tensiunea | 11.55 V |
| Număr celule | 4 |
| Putere | 50 Wh |
| Brand compatibil | Asus |
| Model compatibil | UX433FA-A5232R , UX433FN-A5802T , UX433FN-BP8201T , UX433FN-A5080T , UX433FN-A5044T , UX433FN-A6024T , UX433FN-3B , UX433FN-A5021T , UX433FN-A6094T , UX433FN-N5240T , UX433FA-A5187R |
| Greutate | 470 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |