| Form-factor | 1U |
| Tip procesor | Intel Xeon |
| Procesor | E-2314 |
| Număr de nuclee | 4 |
| Frecvență procesor | 2.8 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 4.5 GHz |
| Numărul procesoare instalate | 1 |
| Număr procesoare suportate | 1 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Dispozitiv de stocare | HDD |
| Volum HDD | 2000 GB |
| Factor de formă HDD | 3.5" |
| Numărul HDD instalate | 1x2 TB HDD |
| Numar maxim HDD-uri | 4 |
| Număr surse instalate | 1 |
| Putere sursa | 700 W |
| Unitate optica | nu este |
| D-Sub (VGA) | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 1 |
| Culoare exterior | gri |
| Dimensiuni | 598x585x42.8 mm |
| Greutate | 12.48 kg |
| Sistem de operare | Windows |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Dell |


