| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 5275 mAh |
| Tensiunea | 11.55 V |
| Număr celule | 3 |
| Putere | 60.9 Wh |
| Brand compatibil | HP |
| Model compatibil | Spectre x360 13-ae000 Series , TPN-Q199 , HSTNN-LB8E , 929066-421 , 929072-855 , CP03060XL |
| Greutate | 240 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |

