| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 2965 mAh |
| Tensiunea | 15.36 V |
| Număr celule | 4 |
| Putere | 45 Wh |
| Brand compatibil | Lenovo |
| Model compatibil | IdeaPad S530 , IdeaPad S540 , Xiaoxin Air 13 , IdeaPad S530-13IWL , IdeaPad S540-14IWL |
| Greutate | 220 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |


