| Tip | Li-pol |
| Capacitatea bateriei | 2930 mAh |
| Tensiunea | 15.36 V |
| Număr celule | 4 |
| Putere | 45 Wh |
| Brand compatibil | Lenovo |
| Model compatibil | ThinkBook 13S-IWL , ThinkBook 14S-IWL , ThinkBook 13S-IML , ThinkBook 14S-IML |
| Greutate | 220 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |
