| Tip | grătar |
| Instalare | mobil |
| Construcție | fix |
| Material | oțel , fontă |
| Aprindere | piezo |
| Combustibil utilizat | propan , cărbune |
| Dimensiuni suprafață de pregătire | 630x430 mm |
| Dimensiuni | 1334x629x1168 mm |
| Puterea totală de căldură | 11.6 kWh |
| Presiunea medie de lucru | 29-37 mbar |
| Greutate | 41.1 kg |
| Culoare | negru/roșu |
| Electric | da |
| Pe gaz | da |
| Gril | da |
| Acoperiș | da |
| Roți | da |
| Termometru | da |
| În plus | compartiment pentru grăsime , arzător lateral , tava tigaie |
| Producător | Char-Broil |









