Caracteristici generale
| Volumul cilindrului | 58 cm3 |
| Tip motor | 2 timpi |
| Putere | 4.1 L.sec |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 550 ml |
| Capacitatea rezervorului de lubrifiere a lanțului | 250 ml |
| Ungere automată a lanțului | da |
| Lungimea lamei | 450 mm |
| Pas de lanț | 0,325 " |
| Nivelul de zgomot | 111 dB |
| Pornire ușoară | da |
Specificațiile și imaginile produsului Ferăstrău cu lanţ pe benzină TechnoWorker DB580 Eco sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.