| Puterea absorbită | 1600 W |
| Diametrul ext. al discului | 216 mm |
| Alimentare | priză |
| Diametru alezaj | 30 mm |
| Adâncime de tăiere la un unghi de 90° | 62 mm |
| Latime de taiere | 305 mm |
| Unghiul diagonal (stânga) | 45 ° |
| Unghiul diagonal (dreapta) | 3 ° |
| Greutatea | 15 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Black&Decker |
| Cod EAN | 5035048712368 |









