| Tip aplicații | găurit |
| Tip | fără percuție |
| Putere | 1300 W |
| Tip mandrina | cu cheie |
| Alimentare | priză |
| Deschiderea mandrinei | 13 mm |
| Numărul de viteze | 2 |
| Controlul al vitezei | da |
| Turația în gol | 3100 min‾¹ |
| Diametrul găurii în oțel | 16 mm |
| Diametrul găurii în lemn | 40 mm |
| Revers | da |
| Lungime cablu de alimentare | 4 m |
| Greutate | 2.7 kg |
| Maner secundar | da |
| Valiză de depozitare | nu |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Metabo |









