| Tip | cu percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Număr de baterii incluse | 2 |
| Motor fără perii | nu |
| Tensiunea bateriei | 12 V |
| Timp de încărcare | 1 ore |
| Deschiderea mandrinei | 1,5-10 mm |
| Numărul de viteze | 1 |
| Reglarea rotației | da |
| Revers | da |
| Rotații 1 viteza | 1350 min‾¹ |
| Turația în gol | 22500 min-1 |
| Trepte ale momentului de torsiune | 24 |
| Moment de strângere maxim | 30 Nm |
| Capacit. de găurire în lemn | 30 mm |
| Capacit. de găurire în otel | 10 mm |
| LED-uri de iluminare | nu |
| Suitcase | nu |
| Greutatea | 1.6 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | AEG |









