Masina de insurubat AEG BS este cea mai eficientă mașină care poate fi utilizată pentru fixări și operații de foraj. Diametrul găurilor create cu ajutorul tehnicii descrise este de 10 mm pentru oțel și 30 mm pentru un astfel de material comun în multe domenii de activitate precum lemnul. Lejeritatea și designul ergonomic al tehnologiei AEG descrise fac din utilizarea sa un proces confortabil neobosit.
| Tip | fără percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Număr de baterii incluse | 2 |
| Tensiunea bateriei | 12 V |
| Capacitatea bateriei | 4 Ah |
| Deschiderea mandrinei | 1,5-10 mm |
| Numărul de viteze | 2 |
| Reglarea rotației | da |
| Max. turații în gol | 1500 min-1 |
| Turația în gol | 22500 min-1 |
| Moment de strângere maxim | 40 Nm |
| Capacit. de găurire în lemn | 20 mm |
| Capacit. de găurire în otel | 10 mm |
| Capacit. de găurire în zidărie | 10 mm |
| Set | case , al doilea acumulator , încărcător |
| Suitcase | da |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | AEG |









