| Diagonala ? | 15.6 inch |
| Rezolutie ? | 1920x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 60 Hz |
| Tip procesor | Intel Core i7 |
| Procesor | i7-1255U |
| Număr de nuclee | 10 |
| Frecvență procesor | 3.5 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 4.7 GHz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 1024 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Chipset video | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Capacitatea bateriei | 45 Wh |
| Durata de viață maximă a bateriei | 6.5 h |
| Port HDMI ? | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Culoare exterior | gri |
| Dimensiuni | 362.9x241.26x19.9 mm |
| Greutate | 1.78 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Acer |
| Cod EAN | 4711121277733 |









