Pneumatica de tăiere mini-mașină MIGHTY SEVEN QC-213T este utilizată pe scară largă în service-uri auto, ateliere auto și stații de întreținere tehnică. Este folosită pentru tăierea și prelucrarea elementelor metalice, precum și pentru nivelarea sudurilor.
Instrumentul este fabricat dintr-un aliaj de aluminiu rezistent, ceea ce asigură o durată lungă de viață. Datorită dimensiunilor compacte, este convenabil de utilizat în locuri cu acces limitat. Diametrul discului este de 75 mm.
| Turatia in gol | 22000 rpm |
| Diametrul ext. al discului | 75 mm |
| Diametrul int. al pânzei | 10 mm |
| Presiunea de lucru | 6.3 bar |
| Debit de aer | 141 l/min |
| Diametrul conexiunii de aer | 1/4" |
| Greutatea | 0.8 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Mighty Seven |






