| Alimintare | Priza |
| Putere absorbita | 2200 W |
| Turatia in gol | 6600 rpm |
| Pornire lină | da |
| Diametrul ext. al discului | 230 mm |
| Diametrul de aterizare | 22.2 mm |
| Filetul arborelui | M14 |
| Blocarea arborelui | da |
| Mâner suplimentar | da |
| Lungime cablu de alimentare | 4 m |
| Greutatea masinii | 5.4 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Milwaukee |









