Cocon Pinguin Comfort Junior PFM
Modelul pentru copii al unui sac de dormit mai cald, ideal pentru drumeții lungi și relaxare în natură în condiții reci. Datorită formei de cocon, sacul de dormit păstrează mai bine căldura, iar umplutura Thermicfibre oferă căldură chiar și atunci când este umed. Sacul de dormit este perfect pentru copii mici cu o înălțime de până la 150 cm.
| Tip | cocon |
| Utilizare | extremal |
| Sezon | iarnă |
| Categoria de vârstă | pentru copii |
| Gen | unisex |
| Temperatura maximă de confort | 4 ° С |
| Temperatura minimă de confort | -7 ° С |
| Temperatura extremă | -24 ° С |
| Culoare | albastru |
| Culoarea producătorului | Blue |
| Material exterior | poliester |
| Umplutură | sintetice |
| Densitate umplutură | 400 g/m2 |
| Sac de compresie | da |
| Lungime | 150 cm |
| Fermoar | dreapta |
| Dimensiuni | 75/52x150 cm |
| Greutatea | 1.35 kg |
| Producător | Pinguin |
| Cod EAN | 8592638234657 |








