Caracteristici generale
| Tip | de laborator |
| Clasa de exactitate a balanţei | (II) |
| Capacitatea maximă de cântărire | 0,3 kg |
| Capacitatea minimă de cântărire | 0,02 g |
| Valoarea diviziunii de verificare (е) | 0,1 |
| Valoarea diviziunii reale (d) | 0,001 |
| Efectul maxim substractiv de tară | 0.3 kg |
| Lungime platanului | 90 mm |
| Lățime platanului | 90 mm |
| Greutate | 7 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Cântar laborator Alex S&E JD-300-3G sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.