| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | electric |
| Tensiune | 230 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Număr cilindri | 1 |
| Volumul motorului | 500 cm³ |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 25 l |
| Consumul specific de combustibil | 888 g/kw*h |
| Nivel zgomot | 93 dB |
| Puterea activă | 11 kW |
| Voltmetru | da |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Raider |









