| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | electric , manual |
| Tensiune | 230/400 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Număr cilindri | 1 |
| Volumul motorului | 420 cm³ |
| Model motor | SC192F |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 25 l |
| Autonomie | 8 h |
| Nivel zgomot | 96 dB |
| Система стабилизаций напряжения | AVR |
| Puterea activă | 6.5 kW |
| Putere maxima | 7 kW |
| Puterea de curent | 16 А |
| Voltmetru | da |
| Dimensiuni (LxÎxA) | 730х556х610 mm |
| Greutate | 90 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Senci |









