| Tip | șemineu electric |
| Putere | 1500 W |
| Puterea a treptei | 750 W, 1500 W |
| Simulare de ardere | da |
| Controlul intensității flăcării | da |
| Termostat | da |
| Display | da |
| Timer | da |
| Instalare | perete |
| Max. zona de incalzire | 15 m² |
| Culoare șemineu | negru |
| Demensiuni (LxAxÎ) | 455х1270х180 mm |
| Greutate | 40 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Art Flame |









