| Tip | șemineu electric |
| Putere | 1100 W |
| Simulare de ardere | da |
| Controlul intensității flăcării | da |
| Numărul de culori de lumină de fundal | 5 |
| Termostat | da |
| Telecomanda | da |
| Instalare | încorporabil |
| Culoare șemineu | negru |
| Demensiuni (LxAxÎ) | 1883х183x493 mm |
| Greutate | 61 kg |
| Producător | Dimplex |









