| Tip | șemineu electric |
| Putere | 1800 W |
| Simulare de ardere | da |
| Imitație sonoră a lemnului de foc trosnind | nu |
| Numărul de culori de lumină de fundal | 1 |
| Instalare | încorporabil |
| De colț | nu |
| Umidificator de aer | da |
| Culoare șemineu | negru |
| Demensiuni (LxAxÎ) | 564x216x351 mm |
| Greutate | 11.5 kg |
| Specificații suplimentare | decorativ |
| Producător | Dimplex |









