Caracteristici generale
| Numărul de tobe | 4 |
| Truse de tambur | 16 |
| Voci de tambur | 184 |
| Compoziții încorporate | 15 |
| Polifonie | 16 |
| Metronom | 5 tipuri de ritm ,
15 tipuri de sunet ,
interval de tempo 20 - 260 bătăi pe minut |
| Reverberaţie | da |
| Equalizer | 4 linii |
| Întrări | 1x1/8" (mix in) ,
MIDI ,
USB |
| USB | 1 |
| MIDI | 1 |
| Afisaj | LCD |
| Modul de sunet | 1 |
| Bas tobă | 1 |
| Tambur Snare | 1xPDX-8 |
| Tom | 3х10" |
| Cymbals | 3 |
| Hi-hat | 1 |
| Crash | 1 |
| Ryde | 1 |
| Hi-Hat Pedal | da |
| Pedală de bas | da |
| Alimentare | 12 V DC |
| Greutatea modulului de sunet | 12.1 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Tambur electronic Roland TD-02K sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.