Expanderul HMS GU05 Lime este o bandă elastică de forță (power band) tip buclă, utilizată pentru antrenamente complete, stretching și recuperare. Este folosită atât în fitness, cât și în pregătirea sportivă pentru dezvoltarea forței, rezistenței și flexibilității.
Banda are formă închisă, ceea ce permite utilizarea pentru exerciții pentru picioare, brațe, spate și abdomen. Oferă rezistență progresivă la întindere și ajută la activarea eficientă a mușchilor.
Este realizată din latex elastic rezistent, conceput pentru utilizare repetată și durabilitate mare în timp.
| Tip | panglică |
| Scopul de aplicare | universal |
| De tracțiune | da |
| Lungimea | 2080 mm |
| Lățimea | 4.5 mm |
| Lățimea | 83 mm |
| Material | latex |
| Culoare | lime |
| Rezistență | 30-78 |
| Producător | HMS |
| Cod EAN | 5907695503197 |









