| Tip | universal |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | portocaliu |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 58 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 228 mm |
| Lungimea lamei | 109 mm |
| Grosimea lamei | 2.5 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 134 g |
| Producător | Morakniv |
| Cod EAN | 7391846023425 |









