| Tip | turistic |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | verde |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 58 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 226 mm |
| Lungimea lamei | 108 mm |
| Grosimea lamei | 2.5 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 190 g |
| Producător | Morakniv |
| Cod EAN | 7391846017516 |









