| Tip lopata | manuală |
| Mâner | în formă de V |
| Material parte de lucru | oțel |
| Material mâner | oțel |
| Lungimea totală a lopatei | 47 cm |
| Lungime pliată | 19 cm |
| Lățimea lopatei | 120 mm |
| Greutate | 600 gr |
| Culoare | negru |
| Echipament | lopată , târnăcop , fierăstrău |
| Husă | da |
| Specificații suplimentare | pliabila |
| Producător | Nils |
| Cod EAN | 5907695554205 |

