Contactul de alarmă AK-250/400A IEK este destinat semnalizării declanșării întrerupătorului automat VA88 în caz de suprasarcină, scurtcircuit, declanșator independent sau buton TEST. Compatibil cu întrerupătoarele automate seria VA88-35/37.
| Tip | semnal |
| Numărul de poli | 1 |
| Curent nominal | 2 А |
| Tip de rețea | variabilă / constantă |
| Tensiunea | 230-400 V |
| Frecvența rețelei | 50 Hz |
| Tensiunea nominală | 400 V |
| Montare | pe întrerupător automat |
| Marimea | 53х37х60 mm |
| Grad de protectie | 20 IP |
| Producător | China |
| Producător | IEK |