| Tip | motouneltei |
| Grosime de tăiere | 19 mm |
| Lungimea lamei | 55 cm |
| Tipul cuțitului | bilateral |
| Frecvența tăietorului | 2800 1/min |
| Tip a acumulatorului | Li-Ion |
| Tensiunea bateriei | 18 V |
| Motor fără perii | da |
| Greutate | 3.6 kg |
| Setul de livrare | fără baterie și încarcator |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | DeWalt |









