CLN131-D60P este un corp de iluminat suspendat de tavan cu un design rafinat și modern. Construcția sa cu finisaj cromat și tuburile de sticlă curbate creează un efect vizual unic, reflectând lumina într-un mod strălucitor și elegant. Ideal pentru săli de mese, livinguri, holuri, restaurante și spații luxoase, acest corp de iluminat devine punctul central al oricărui decor, aducând o notă de rafinament și eleganță.
| Montare | bara de fixare |
| Denen / uzor / decor | da |
| Înălţime | 1200 mm |
| Diametru | 600 mm |
| Lungimea | 500 mm |
| Tip dulie | G9 |
| Numar de becuri | 8 |
| Tip bec | LED , halogen |
| Putere maxima per bec | 30 W |
| Gradul de protecţie | I |
| Factor de protecţie | IP20 |
| Material carcasa | metal |
| Material abajur | sticla |
| Culoare carcasa | crom |
| Culoare abajur | transparent |
| Altele | reglabil pe înălțime |
| Producător | Cellini |









