Candelabrul Olivia ARM326-05-W de la compania germană Maytoni reprezintă calitate și eleganță în fiecare detaliu. Cu un cadru metalic în nuanța fildeșului și abajururi textile, acest corp de iluminat completează perfect decorul unui living, dormitor sau bucătărie.
Prevăzut pentru 5 becuri de câte 60W (neincluse), modelul poate ilumina eficient o suprafață de până la 22 m². Candelabrul este compatibil cu tavane extensibile, cu condiția utilizării becurilor LED, oferind astfel o soluție rafinată și practică pentru interioarele amenajate cu gust.
| Montare | cârlig |
| Denen / uzor / decor | da |
| Înălţime | 1000 mm |
| Diametru | 630 mm |
| Lungimea | 500 mm |
| Tip dulie | E14 |
| Numar de becuri | 5 |
| Tip bec | lampă cu incandescență , LED , economie de energie , Filament LED |
| Putere maxima per bec | 60 W |
| Gradul de protecţie | I |
| Factor de protecţie | IP20 |
| Material carcasa | metal |
| Material abajur | textil |
| Culoare carcasa | bej |
| Culoare abajur | bej |
| Altele | reglabil pe înălțime |
| Producător | Maytoni |









